نماینده رسمی دانشگاه ها و کالجهای مالزی با 17 سال سابقه

applyformalaysia@gmail.com

601121806818+

مراحل پذیرش از دانشگاه های مالزی

اولین قدم برای ثبت نام در دانشگاه های مالزی،گرفتن پذیرش است. در این مقاله مراحل پذیرش از دانشگاه های مالزی را قدم به قدم توضیح داده ایم، هدف از ایجاد مقاله پذیرش در دانشگاه های مالزی به این دلیل است تا شما از روزی که مدارک خود را برای ثبت نام در دانشگاههای مالزی برای ما ارسال میکنید، بدانید چه مراحلی روی پرونده شما انجام میشود تا در نهایت به نامه پذیرش برسید. لازم به ذکر است این مراحل صرفا از طریق ما انجام میشود، راه های دیگری برای پذیرش از دانشگاه مالزی وجود دارد که دیگران ممکن است انجام بدهند، بخصوص پذیرش دکترا و فوق لیسانس در دانشگاه های مالزی.

نکته مهم: با توجه به پیچیدگی های مراحل پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های مالزی، در انتخاب مشاور خیلی دقت کنید. متاسفانه در طول 14 سال تجربه ما و اخذ پذیرش برای بیش از 7500 دانشجو از چندین کشور، دانشجویانی به ما مراجعه کرده اند که به دلیل انتخاب وکیل تازه کار و بدون تجربه، به مشکلات زیادی در مراحل پذیرش از دانشگاه های مالزی برخورده اند و با راهنمایی های ما به نتیجه رسیده اند.

 یک نفر که در مقطع لیسانس در مالزی تحصیل می کند، هیچ وقت نمی تواند مشاور خوبی باشد برای دانشجویی باشد که میخواهد در مقطع فوق لیسانس و یا دکترا در مالزی تحصیل کند. وقتی یک مشاور مدرک لیسانس دارد، هیچ وقت نمی تواند پروپوزال شما برای مقطع دکترا در مالزی را بررسی کند و نواقص آن را به شما بگوید. 

کلیه اعضای گروه ما، تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در بهترین دانشگاه های مالزی به اتمام رسانده اند و به طور کامل به کلیه مراحل پذیرش از دانشگاه های مالزی و نحوه مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها تخصص دارند. 

مجموعه ما به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین شرکت خدمات دانشجویی در مالزی با 14 کارمند رسمی و نماینده رسمی دانشگاه ها و کالجهای زبان در مالزی، از سال 2007 میلادی تا الان به بیش از 7500 دانشجو از چندین کشور مختلف، خدمات مشاوره و پذیرش، ویزا و مسکن ارائه داده است و بدون هیچ مشکلی به مالزی رسیده اند و زندگی و تحصیل در مالزی را شروع کرده اند. ان شاءالله برای انجام کلیه مراحل پذیرش دانشگاه های مالزی و ویزای تحصیلی مالزی در کنار شما هم هستیم، و در اولین تماس با ما، کلیه اطلاعات و شرایط تحصیل در مالزی را به شما اعلام میکنیم و در صورتی که شما شرایط ثبت نام در دانشگاه های مالزی را داشته باشید، پروسه ادمیشن در دانشگاههای مالزی را برای شما شروع میکنیم. خوب بریم ببینیم بعد از اولین روز ارتباط با ما چه کارهایی قرار است انجام شود تا شما به نامه پذیرش دانشگاه های مالزی برسید.

مراحل پذیرش از دانشگاه های مالزی

مرحله 1: مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه

قبل از هر چیزی، با مشاورین ما در واتس اپ و یا از طریق ایمیل و پر کردن فرم تماس در سایت ارتباط برقرار کنید. جهت ارتباط با ما، به این صفحه مراجعه کنید.

اطلاعت کامل خود را شامل تحصیلات و معدل و رشته ای که تصمیم دارید در مالزی تحصیل کنید را برای یکی از مشاورین ما ارسال کنید.

اطلاعات شما را با دقت بررسی میکنیم و بر اساس شرایط شما، بهترین دانشگاه و رشته مورد نظر را به شما معرفی میکنیم و کلیه شرایط و هزینه های تحصیل در مالزی و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام را برای شما ارسال میکنیم. 

مرحله 2: آماده سازی مدارک

لیست مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه های مالزی را که در مرحله اول از مشاور گرفتید را آماده کنید و به صورت فایل PDF به ایمیل ما ارسال کنید. برای آماده سازی هر کدام از مدارک مشکلی داشتید از مشاورین ما بپرسید.

مرحله 3: بررسی مدارک توسط ما

مدارک شما توسط تیم ما بررسی می شود، اگر مدرکی نیاز به اصلاح داشته باشد و یا نقصی در مدارک شما باشد به شما اطلاع میدهیم. بعد از اینکه فایلتان تکمیل شد، یک شماره فایل برای شما ارسال میکنیم. با توجه به اینکه چندین نفر از مشاورین ما روی فایلهای پذیرش کار میکنند،و به دلیل حجم بالای درخواستها، هر بار برای پیگیری فایل، شماره فایلی که دریافت کرده اید را اعلام کنید که در زمان کمتری به پروفایل شما دسترسی پیدا کنیم.

مرحله 4: پرداخت Application Fee

در بعضی از دانشگاه های مالزی، زمان اقدام باید مبلغی به عنوان Application Fee به دانشگاه پرداخت شود، اگر دانشگاه مورد نظر شما Application Fee داشته باشد، مشاورین ما شما را راهنمایی میکنند و مبلغ دقیق اپلیکیشن فی و نحوه پرداخت را برای شما ارسال میکنند.

لازم به ذکر است مبلغ اپلیکیشن فی در دانشگاه های مالزی بین 40 الی 110 دلار میباشد.

معمولا اکثر دانشجویان به دلیل مشکلاتی که در سیستم بانکهای بین کشوری وجود دارد این مبلغ را از طریق درگاه پرداخت آنلاین ما که خیلی راحت است، پرداخت می کنند و بخش حسابداری ما بعد از دریافت مبلغ، آن را به حساب دانشگاه واریز میکند و رسید آن را ضمیمه پرونده پذیرش میکنیم.

جهت اطلاع از مقدار مبلغ اپلیکیشن فی در دانشگاه های مالزی به این صفحه مراجعه کنید .

مرحله 5: مکاتبه با اساتید و دانشکده 

این مرحله یکی از مهمترین مراحل پذیرش در دانشگاه های مالزی است و نیاز به دقت بالایی دارد. اگر شما برای مقطع دکترا و یا مقطع فوق لیسانس با ساختار ریسرچ اقدام میکنید، ابتدا ما با چند نفر از اساتید دانشگاه که در زمینه پروپوزال شما مقالات علمی دارند صحبت میکنیم و قرار ملاقات تنظیم میکنیم و در نهایت نظر یکی از اساتید را برای پروپوزال شما جذب میکنیم. این مرحله پیچیده ترین مرحله است و باید با دقت خیلی بالایی انجام شود، چون اگر استاد پروپوزال شما را تایید نکند، یعنی پذیرش شما رد شده. لازم به ذکر است گاهی اوقات اساتید از ما میخواهند که مستقیم با دانشجو صحبت کنند، اگر این درخواست را داشتند، ما شما را کامل راهنمایی میکنیم و برای ارتباط و نحوه مکاتبه با اساتید در کنار شما هستیم. داشتن یک مشاور حرفه ای و خبره در این مرحله خیلی کار ساز است. 

بعد از گرفتن تاییدیه استاد، پرونده را برای بررسی مدارک تحصیلی قبلی در دانشکده ثبت نهایی می کنیم.

برای دانشجویانی که میخواهند در مقطع فوق لیسانس در رشته های با ساختار Course Work اقدام کنند . ما مستقیم پرونده را به دانشکده می بریم و با مسئول بررسی پرونده مستقیم در ارتباط خواهیم بود.  

نکته: دانشجویانی هم که میخواهند برای مقطع لیسانس اقدام کنند، مکاتبه با اساتید نیاز نیست و ما مستقیم پرونده را به دانشکده میبریم برای بررسی.

مرحله 6: بررسی مدارک در دانشکده 

در این مرحله، کلیه مدارک شما در دانشکده بررسی میشود و ما هم با مسئولین در ارتباط هستیم، اگر مدارک شما مشکلی داشته باشد و یا نیاز به توضیح داشته باشد، ما به دانشگاه مراجعه میکنیم و ان شاءالله مشکل را برطرف میکنیم. در این بخش، مدارک تحصیلی ، مدرک زبان، سوابق کاری و سوابق علمی شما بررسی می شود که در همه این مراحل ما پرونده را رصد میکنیم و قدم به قدم کنار شما هستیم.

مرحله 7: اعلام نتیجه پذیرش

بعد از بررسی نهایی پرونده، نتیجه قبولی یا عدم قبولی از طرف دانشکده به بخش IPS دانشگاه ارسال میشود.

مرحله 8: صدور نامه پذیرش در IPS

IPS چیه ؟ IPS مخفف Institute of Postgraduate study هست که در همه دانشگاه های مالزی وجود دارد که رابط بین دانشجویان فوق لیسانس و دکترا و دانشگاه هستند و کلیه کارهای دانشجویان خارجی از قبیل ثبت نام و صدور نامه ها و اطلاع رسانی ها در بخش IPS انجام میشود.

اگر پرونده شما پذیرش شود، بخش IPS دانشگاه نامه پذیرش شما را صادر میکند و پروسه به اتمام میرسد. تبریک شما پذیرش شدید.

نامه پذیرش را برای شما ارسال میکنیم و می توانید برای ویزای تحصیلی مالزی اقدام کنید.

نکته: کلیه مراحل بالا توسط ۴ نفر از مشاورین ما که همگی فارغ التحصیل دوره دکترا از دانشگاه های دولتی مالزی هستند انجام میشود.

مرحله 9: اقدام برای ویزای دانشجویی

اگر نامه پذیرش را دریافت کرده اید، از امروز میتوانید برای ویزای دانشجویی مالزی اقدام کنید. اطلاعات لازم در مورد ویزای مالزی را در صفحه مراحل اخذ ویزای مالزی بخوانید.
مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های خصوصی مالزی: 1 هفته الی 2 هفته.

مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های دولتی مالزی:1 ماه الی یک ماه و نیم.

مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های خصوصی مالزی:   1 هفته الی 2 هفته.

مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های دولتی مالزی: بین یک ماه و نیم الی 2 ماه و نیم. در بعضی از دانشگاه های دولتی و بعضی از رشته ها امکان اخذ پذیرش در طول 2 هفته الی یک ماه هم هست.مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های خصوصی مالزی: تقریبا یک ماه 

مدت زمان لازم برای پذیرش از دانشگاه های دولتی مالزی: بین یک ماه و نیم الی 2 ماه و نیم. در بعضی از دانشگاه های دولتی و بعضی از رشته ها امکان اخذ پذیرش در طول 3 هفته الی 1 ماه هم هست.اگر مشکل پرونده مربوط به مدارک و یا اشتباه از طرف دانشگاه باشد، ما مشکل را برطرف میکنیم، نگران نباشید. لازم به ذکر میباشد، با رد شدن پروسه پذیرش دنیا به آخر نمیرسد، ما در کنار شما هستیم تا در دانشگاه های همتراز با دانشگاه مورد نظر شما پذیرش را بگیریم.

تماس برای پذیرش

برای پذیرش تضمینی در دانشگاه های مالزی ، فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمایید، فرمها هر روز بررسی میشوند. در صورت نیاز از طریق واتس اپ مالزی و یا ایمیل مستقیم با ما تماس بگیرید

نوشته های مرتبط