نماینده رسمی دانشگاه ها و کالجهای مالزی با 17 سال سابقه

applyformalaysia@gmail.com

601121806818+

دانشگاه یو ام مالزی- دانشگاه UM،لیست رشته ها و هزینه ها دقیق

دانشگاه یو ام مالزی 

دانشگاه یو ام مالزی : University Malaya 
دانشگاه یو ام مالزی را با نام اختصار یو ام (UM ) و یا دانشگاه مالایا در مالزی میشناسند .

معرفی دانشگاه یو ام مالزی : دانشگاه یو ام مالزی ( دانشگاه UM ) در سال 1934 تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاههای مالزی و دنیا میباشد، که هر ساله نام دانشگاه یو ام مالزی در لیست معتبرترین دانشگاههای دنیا قرار دارد، دانشگاه یو ام  ( مالایا ) با اکثر دانشگاههای معتبر جهان در آمریکا , اروپا و اقیانوسیه تفاهم نامه علمی برای تبادل استاد و دانشجو و انجام پژوهش های مشترک انجام می دهد . ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی یکی از رهبران و متفکرین مالزی از فارغ التحصیلان دانشگاه یو ام مالزی میباشد. لازم به ذکر است که یکی از بهترین و مجهزترین بیمارستانهای دولتی در مالزی که در نزدیکی دانشگاه قرار دارد، بیمارستان دانشگاه یو ام مالزی میباشد .  

 

آدرس و موقعیت مکانی دانشگاه یو ام مالزی ( دانشگاه UM ) : دانشگاه یو ام مالزی ( UM) در جنوب غربی شهر کوالالامپور در منطقه پتالینگ جایا ( Petaling Jaya ) و در خیابان دانشگاه ( Jalan University ) واقع شده است. یکی از ایستگاههای مترو و همچنین ایستگاههای تاکسی و اتوبوس در نزدیکی دانشگاه یو ام مالزی میباشند، لذا دانشجویان جهت رفت و امد به دانشگاه مشکلی نخواهند داشت. ایستگاه متروی دانشگاه ( LRT University ) در مجاورت دانشگاه میباشد.

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه یو ام مالزی : معمولا شرایط ثبت نام در دانشکده های مختلف متفاوت میباشد ولی به طور کلی شرایط ثبت نام برای مقاطع مختلف تحصیلی به صورت زیر میباشد . لازم به ذکر میباشد ، زمان دریافت اطلاعات از جانب شما بسته به شرایطی که دارید بهترین دانشگاه را به شما پیشنهاد میدهند.

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه UM مالزی
مقطع لیسانس

داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۸

این دانشگاه فقط ۵٪ دانشجوی خارجی در مقطع لیسانس میگیرد و شانس پذیرش برای لیسانس پایین است

مقطع فوق لیسانس

داشتن لیسانس مرتبط با حداقل معدل ۱۵

برای ثبت نام در بعضی از رشته ها داشتن ۲ سال سابقه کار الزامی میباشد

مقطع دکترا  داشتن لیسانس و فوق لیسانس مرتبط با حداقل معدل ۱۵

 

شرایط زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه یو ام : متاسفانه دانشگاه یو ام دوره زبان برای دانشجویان خارجی ندارد و کلیه دانشجویان زمان شروع کلاسها میبایست مدرک زبان مورد قبول دانشگاه را داشته باشند . لازم به ذکر میباشد برای ثبت نام اولیه و اخذ پذیرش نیازی به مدرک زبان نیست ولی زمان اقدام برای ویزای دانشجویی باید حتما مدرک زبان داشته باشید .

 

شرایط  زبان انگلیسی برای ثبت نام در دانشگاه UM مالزی
مقطع لیسانس

 

آیلتس با حداقل نمره 5.5 و یا یکی از تافلهای زیر

TOEFL score of 500 (PBT), 173 (CBT) or 60 (IBT)

مقطع فوق لیسانس

آیلتس با حداقل نمره 6 و یا یکی از تافلهای زیر

PBT 500 – IBT 80 – CBT 2013 

 

مقطع دکترا

 

ترمهای تحصیلی در دانشگاه یو ام مالزی ( دانشگاه UM ): شروع هر ترم و آخرین مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش در هر ترم در جدول زیر مشخص شده است، چنانچه متقاضی بعد از زمان تعیین شده مدارک را ارسال نماید، پروسه اخذ پذیرش برای ترم بعدی انجام میشود.

 

ترمهای تحصیلی در دانشگاه UM  مالزی
زمان شروع ترم و کلاسها آخرین مهلت ارسال مدارک برای پذیرش
ژانویه  ۵ ماه قبل از شروع ترم
سپتامبر  ۵ ماه قبل از شروع ترم 

  

ساختارهای تحصیلی رشته های مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه UM مالزی : در جدول لیست رشته های مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه یو ام ، ساختارهای تحصیلی برای هر رشته به صورت زیر میباشد.
1- ساختار کلاس درس : رشته هایی که با این ساختار ارائه میشوند با علامت KS مشخص شده اند
2- ساختار تحقیقاتی : رشته هایی که با این ساختار ارائه میشوند با علامت DS مشخص شده اند
3- ساختار کلاس درس و تحقیقاتی: رشته هایی که با این ساختار ارائه میشوند با علامت KD مشخص شده اند
بعضی از رشته ها هم با علامت TS نشان داده شده اند که این ساختار شبیه به ساختار تحقیقاتی میباشد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه یو ام مالزی: لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه ها و کالجهای زبان مالزی را در این لینک ببینید.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های مالزی را در این لینک ببینید .

لیست رشته ها و هزینه های تحصیل در دانشگاه یو ام در مالزی ( دانشگاه UM ): لیست رشته ها و هزینه های مربوط به هر رشته در دانشگاه UM در جدولهای زیر مشخص شده است، هزینه های تحصیل در جدول لیست رشته ها،منظور هزینه برای یک سال تحصیلی شامل ویزای دانشجویی، هزینه ثبت نام اولیه و بیمه دانشجویی میباشد، کلیه هزینه های اعلام شده نیز به رینگیت مالزی میباشند.

 

 جدول رشته ها در حال بروز رسانی میباشد… 

 

 

نوشته های مرتبط